Geri
Bahçelievler mahalleleri:  Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı,   Şirinevler, Yenibosna, Zafer
Bahçelievler, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992'de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

Bahçelievler ilçesi, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. İlçeye bağlı bucak veya köy yoktur.
Bahçelievler Alış Veriş Merkezleri
MetroPort AVM,  Kadir Has Çocuk Dünyası , Merter Meydan AVM    Metro Cash&Carry Merter,
Koçtaş Yenibosna, Wedding World AVM (Kuyumcukent,  StarCity Outlet , Ömür Plaza,
Şirinevler, Osmanlı Çarşı Outlet , Eskidji Bit Pazarı, BahçePark AVM (CarrefourSa/Bahçelievler).

bahçelievler Özel Sağlık Kurumları
Türk Böbrek Vakfı Hizmet Hastanesi ,Yaşam Hastanesi (Ünverdi), Medical Park (Bahçelievler Metro) ,Aile Hastanesi (İncirli Kavşağı)
İstanbul Göz Hastanesi (Çalışlar), İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Çalışlar)
Medicana Hastanesi (Haznedar Meydan), Safa Hastanesi (Ahmet Yesevi Caddesi)
Özel Nisa Hastanesi (Fatih Caddesi) , Özel Yenibosna Hastanesi (Yıldırım Beyazıt Caddesi)
Özel Bahçelievler İstanbul Tıp Merkezi (Mahmutbey Caddesi), Özel Median Tıp Merkezi (Mustafa Kemal Paşa Caddesi)
Özel Ataköy Hastanesi (E-5 Yanyol/Şirinevler),  Özel Vital Hastanesi (Haznedar Meydan)
Medicana Hastanesi Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi(Haznedar Meydan)
Yukarıdaki tüm toktalarda eğitim veriyoruz.
1950'li yıllara kadar bugün Bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede Kocasinan ve Yenibosna köyleri vardı. Bahçelievler’in bulunduğu kesim, Bakırköy’ün O-1 karayolunun (eski E-5) kuzeyine doğru büyümesiyle oluşmuştur.

Bahçelievler’in nüfusu da, komşu ilçelerinin nüfusu gibi, 60’lı yıllardan itibaren çok hızlı bir artış gösterdi. 1960 yılında 8.500 olan nüfus, 5 yıl sonra 1965'te 20.881’e çıktı. 1975 yılında ise, Bahçelievler’in nüfusu 100 bini aşmıştır.

Araç kullanma konusunda fazla tecrübesi olmayan kişiler, ehliyet kursu dışında özel direksiyon dersi alarak araç kullanımı ile ilgili birçok şey öğrenmişolurlar.

Bahçelievler in istediğiniz yerinde direksiyondersi alın ekstra ücret ödemesi yoktur.

Ehliyet kursunda almış olduğunuz 14 saat ders aldığınız ama araç kullanmayı henuz kavrayamamışsanız eksikleriniz varsa bizden alacağınız bir hafta periyodik derslerle dort dörtlük bir şoför olabilirsiniz.

kursumuzu arayın zaman kaybetmen direksiyon çalışmalarına birlikte başlayalım.