• direksiyon dersi
Türkiye’nin en büyük şehri olan ve 2017 nüfus sayımıyla birlikte 17 milyona yakın insana ev sahipliği yaptığı bilinen İstanbul, Türkiye’nin en büyük ilidir. Sahip olduğu 39 ilçesi İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere iki ayrı kıtaya yayılmıştır. Bu ilçelerin 25’I Avrupa yakasında, 14 ilçe ise Anadolu yakasında yer almaktadır.
İstanbul Avrupa yakası ilçelerini tanıtacak ve bu ilçeler hakkında kısa bilgiler vereceğiz.
Bu ilçelerden Arnavutköy 261 bin nüfusa sahip olup İstanbul Avrupa yakasının kuzeyinde yer alan ve gün geçtikçe değerlenen bir ilçedir. Arnavutköy birçok yatırımcının değerlendirdiği bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır.
Avcılar ise sahip olduğu 435 bin nüfusu ile İstanbul Avrupa yakasının önemli sahil ilçelerinden biridir.
Avrupa yakasının içeri bölgelerinde yer alan ve büyük bir nüfus yoğunluğuna sahip olan Bağcılar, Esenler, Güngören, Gaziosmanpaşa, Kağıthane ve Sultangazi ilçelerinin de yeni projelere ve yeni yatırımlara karşı elverişli olduğu ve sahip oldukları merkezî konumları sayesinde her geçen gün değer kazandığı gözlemlenmektedir.
Bahçelievler, Bakırköy, Beşiktaş, Fatih ve Zeytinburnu ilçeleri ise Avrupa yakasının sahil kesimlerinde yer alan ilçeleri oölü büyük nüfus yoğunluğuna sahiptir. Buralarda da her geçen gün yeni projeler yükselmekte, merkezîlik ve toplu taşıma araçlarına olan yakınlıkları sebebi ile buralar da içeri bölgelerde yer alan ilçeler gibi yüksek bir tercih trendine sahiptir.
Son yıllarda Esenler’den ayrılarak ilçe statüsü kazanan Başakşehir, İstanbul Avrupa yakasındaki toplu konutlaşmaya örnek olarak gösterilen bir şehir olup bugün yeni ve büyük çaplı projelerin merkezlerinden biri olmuştur. Sahip olduğu 400 bine yakın nüfusu ile Başakşehir oldukça dinamik bir ilçedir.
846 binlik nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Esenyurt, 770 binlik nüfusu ile Esenyurt’u takip eden Küçükçekmece ve 314 binlik nüfusuyla dikkat çeken Beylikdüzü, İstanbul Avrupa yakasının adeta yeni projeler merkezi olarak bilinmektedir. Yerli ve yabancı birçok yatırımcı bu ilçelerde yükselen projeleri ilgiyle takip etmektedir. Bu ilçeler toplu taşıma ve ulaşım yönüyle öne çıktıkları gibi eğitim ve sağlık avantajlar ile de diğer ilçelerden ayrılmakta ve hem yatırımcıların hem de İstanbul’da yeni bir ev sahibi olmak isteyenlerin gözdesi olmaktadır.

İstanbul’un tarihi ilçeleri arasında yer alan Eyüp veBeyoğlu yeni bir yatırım yapmak için küçük yatırımcılara pahalı gelse de zaman zaman buralardaki fırsatlar iyi şekilde değerlendirilebilmektedir. İstanbul’un iş merkezlerinden biri olan Şişli de, hem yeni konut projelerine hem de yeni iş merkezlerin ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa yakasında direksiyon eğitimlerimize katılın.


name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=73" id="ctl00">